Plakat wydarzenia przedstawia jego tytuł, grafikę wektorową statku oraz zdjęcia czterech kobiet, które wezmą udział w wydarzeniu.

Webinar "Branża morska to nie tylko stocznie. Jak zachęcić uczennice i uczniów do pracy w sektorze morskim?"

Klub Doradców Kariery CWRKDiZ w Lesznie zaprasza na ostatnie w tym roku kalendarzowym wydarzenie specjalnie dla doradczyń i doradców zawodowych.

A może rzucić wszystko i wyjechać nad morze? Chcesz zainspirować swoich uczniów do sięgania po ciekawe zawody, rozwój i wyjście poza schemat?

Porozmawiamy o tym, jak zachęcać młodzież do pracy w sektorze morskim, będącym niezwykle prężnie rozwijającą się branżą. Temat niezwykły więc i partner wyjątkowy: do współpracy zaprosiliśmy Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter i jego ekspertki.



Zdjęcie Elliny Lolis.

Ellina Lolis - menedżerka o pochodzeniu wielokulturowym mówiąca biegle w trzech językach (polski, angielski, rosyjski) i swobodnie posługująca się językiem francuskim. Od początku swojej kariery pracowała w środowisku międzynarodowym, zdobywając doświadczenie na rynkach Rosji, krajach byłej WNP, Polski i Bliskiego Wschodu. W swoim portfolio ma wiele międzynarodowych projektów, podczas realizacji których współpracowała z przedstawicielami różnych narodowości oraz zarządzała licznymi zespołami wielokulturowymi. Bezpośrednio zarządzała pracownikami z ponad 10 skrajnie różnych środowisk kulturowych. Obecnie ściśle współpracuje na co dzień z przedstawicielami ponad 20 narodowości. Jest dyrektorem zarządzającym i wice prezesem w JF Hillebrand Poland jak również prezesem JF Hillebrand Russia, odpowiadając dodatkowo za 12 biur spółki w takich krajach jak Łotwa, Białoruś oraz Kazachstan.

Akcentuje wagę znajomości różnic kulturowych. A także, będąc członkiem SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research), rozpowszechnia wiedzę i dzieli się doświadczeniem w zakresie zarządzania różnorodnością kulturową w biznesie. Prowadzi szkolenia i warsztaty z komunikacji międzykulturowej i globalnego przywództwa, pomagając rozwijać kompetencje i inteligencję kulturową.


Zdjęcie Oliwii Kondrackiej.

Oliwia Kondracka - ukończyła studia inżynierskie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, po czym zaczęła swoją karierę na morzu, jako marynarz. W międzyczasie pracowała również w firmie zajmującej się transportem morskim na stanowisku Data Processor w dziale napraw kontenerów. Pół roku wystarczyło, aby zatęsknić za morzem, więc wróciła. Pływa na statkach towarowo-pasażerskich, tzw. promach. Obecnie pracuje jako Trzeci Oficer.

Rozpoczęła także studia magisterskie na Politechnice Gdańskiej. Oceanotechnika, czyli projektowanie statków morskich i obiektów oceanotechnicznych jest częścią jej pasji, którą postanowiła połączyć z pływaniem. W planach ma również powiązanie tych rzeczy z Ship Management, aby po odpowiednim czasie i doświadczeniu uzyskanym na morzu, móc wykorzystać to w pełni na lądzie.


Zdjęcie Katarzyny Tissler.

Katarzyna Tissler - inżynier ds. konstrukcji kadłuba w firmie Elomatic Sp.z o.o., zajmuje się koordynowaniem prac kadłubowych. Absolwentka studiów magisterskich na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa na kierunku Eksploatacja Zasobów Mineralnych, oraz studiów podyplomowych „Inżynieria ropy i gazu” na Politechnice Gdańskiej.

Brała udział w pracach projektowych we współpracy z największymi stoczniami europejskimi przy budowie m.in. wycieczkowców, platform wiertniczych, promów, jachtów. Posiada doświadczenie w wykonywaniu dokumentacji roboczej oraz technicznej kadłubowej, koordynowaniu projektów. Interesuje się motocyklami, aktywnym trybem życia oraz śpiewem.


Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć i mieć możliwość zadawania pytań (naprawdę warto!) to zarejestruj się już dziś klikając poniżej (liczba miejsc ograniczona)


Kto nie zdąży nic straconego! Będziemy transmitować na żywo wydarzenie przez YT i FB.