Aktualności

Plakat przedstawia żarówkę w której rośnie roślina. Poza tym widnieją na nim loga organizatora konkursu i Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz kilka krótkich informacji o konkursie.

ZAKŁADAM FIRMĘ W BRANŻY EKOLOGICZNEJ - KONKURS

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII (szkoły podstawowe z powiatu kościańskiego, gostyńskiego, rawickiego, leszczyńskiego oraz miasta Leszna) do wzięcia udziału w konkursie.

Na plakacie znajduje się logo CWRKDiZ w Lesznie oraz zdjęcie dziewczyny siedzącej przy komputerze w pomieszczeniu z blachy oraz krótka informacja o Międzynarodowym Dniu Dziewcząt.

Międzynarodowy Dzień Dziewcząt - 11 października

"Dziewczyny wiedzą, że cyfrowe realia i rozwiązania, są drogami, których potrzebują, aby utorować drogę do wolności wypowiedzi, radości i nieograniczonego potencjału. Wspólnie poszerzmy te ścieżki, aby to pokolenie dziewcząt mogło stać się pokoleniem technolożek!"

Uczeń wykonuje czynności przy stoisku tapicerskim.

Podsumowanie NOCY ZAWODOWCÓW 4.0 HYBRYDOWO-ZAWODOWO

Dwie godziny trwała kolejna, czwarta już edycja NOCY ZAWODOWCÓW, która tym razem nosiła nazwę HYBRYDOWO-ZAWODOWO.

1 października byliśmy z Wami na żywo aż w 4 miejscowościach: Kościanie, Lesznie, Rawiczu i Gostyniu, a całe wydarzenie transmitowaliśmy dla Was online na naszym kanale YouTube – cwrkdiz.leszno, które dostępne jest dla wszystkich, którym tego dnia zabrakło czasu albo dla tych, którzy chcieli by sobie przypomnieć to jeszcze raz.

Plakat przedstawia nazwę wydarzenia oraz miejsca, w których będzie się ono odbywało.
Na plakacie widnieje także data oraz godzina rozpoczęcia.

NOC ZAWODOWCÓW 2021 edycja 4.0

HYBRYDOWO-ZAWODOWO - pod taką nazwą odbędzie się tegoroczna NOC ZAWODOWCÓW, która zaplanowana została na pierwszy piątek października 2021 r.

Screen z zajęć z przygotowania psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów z ZS 4 w Lesznie. W tle widać morze i góry a na pierwszym planie tematyka zajęć i widok kilku uczestników.

Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów z ZS 4 w Lesznie

Zajęcia odbywały się w ramach prowadzonego przez nas projektu "Praktyki w UE szansą na rozwój zawodowy i osobisty młodzieży" POWERVET-2019-1-PL01-KA102-063232.

My nie bierzemy urlopu od Twojej kariery.
Chcesz porozmawiać o swoich talentach, przyszłej szkole, CV?
Skontaktuj się z nami.

Spotkania z doradcą zawodowym

Zapraszamy na konsultacje z doradcą zawodowym.

Grafika przedstawia trzech młodych, uśmiechniętych ludzi pracujących przy komputerze oraz informację "Innowacyjni razem przeciwko pandemii".

Konkurs HAKATHON PARTNERSTWA ODRY (maraton pomysłów i kreatywnych rozwiązań)

W dniach 17-18 lipca 2021 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z partnerami z Brandeburgii oraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, organizuje nietypowe i ciekawe wydarzenie pod nazwą HACKATHON PARTNERSTWA ODRY.

Informacja o organizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie oraz Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego konkursie "Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik 2020 roku".

Konkurs "Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik 2020 roku"

Zapraszamy do udziału w organizowanym konkursie „Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik 2020 roku”, którego celem jest wyróżnienie najlepszych Wielkopolskich Mistrzów oraz Czeladników, którzy zdobyli kwalifikacje zawodowe potwierdzone zdanym egzaminem przeprowadzonym w roku poprzedzającym rok przeprowadzenia konkursu.

Trzy zdjęcia z przygotowania online do wyjazdu na praktyki do Portugalii - zajęcia społeczno-pedagogiczne.

Zajęcia przygotowawcze do wyjazdu na praktyki w Portugalii

Zakończyliśmy pierwszą część zajęć przygotowawczych uczniów na wyjazd na praktyki międzynarodowe do Portugalii.

Prace nadesłane na konkurs "KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?" rozłożone na stole.

Wyniki konkursu "KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?"

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "KIM BĘDĘ, GDY DOROSNĘ?, którego celem było uwrażliwienie dzieci na potrzebę planowania swojej przyszłości zawodowej, kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych.

Informacja (grafika wektorowa) o Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku oraz Wielkopolska Szkoła Roku. Termin zgłaszania kandydatur do 15 września 2021 r.

Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w organizowanych konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Plakat poziomy przedstawiający kobietę i mężczyznę (grafika wektorowa) w strojach casualowych oraz zdjęcie doradczyni zawodowej z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.
Plakat promuje webinar pod nazwą "Jak wspierać dziecko w wyborze szkoły i zawodu?". Przeznaczony jest dla rodziców uczniów kończących szkołę podstawową.
Odbędzie się 31 maja 2021 o godzinie 18:00.

Jak wspierać dziecko w wyborze szkoły i zawodu?

Rodzicu, jeśli Twoje dziecko jeszcze nie złożyło deklaracji wyboru, a Ty chcesz wesprzeć je w tej decyzji, ten webinar jest na pewno dla Ciebie.

Grafika wektorowa przedstawiająca koparkę, kobietę budowlańca, wóz strażacki i policyjny, samolot, lekarza i panią lekarz, logo Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, tytuł konkursu oraz informację, że skierowany jest on do grup przedszkolnych.

Konkurs dla dzieci przedszkolnych "Kim będę, gdy dorosnę?".

Zapraszamy do udziału w konkursie placówki przedszkolne i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych.

Dziewczynka stoi obok sztalugi i prezentuje postawiony na niej wykonany przez siebie obraz.

Podsumowanie Targów Edukacyjnych 2021

Piątek i sobota (7-8 maja 2021), to kolejne wyjątkowe 2 dni, które zapisujemy w naszym kalendarzu. Dlaczego? Ponieważ odbywały się wtedy XXV Targi Edukacyjne. Jak co roku wyjątkowe. W tym również szczególne i nietypowe, bo po raz pierwszy online.

Plakat na czarnym tle przedstawiający zamyśloną kobietę w okularach oraz tekst: Chcesz rozwijać swoje kompetencje? Zapraszamy na szkolenie online dla doradców zawodowych! Zarządzanie komunikacją online. 28 maja 2021 godz. 10:00.
W programie: Angażowanie w pracy zdalnej - dobre i złe praktyki. Rola kamerki na komunikację i zaangażowanie. Jak motywować młodzież do pracy w środowisku online. Wybrane aplikacje i narzędzia.
Szkolenie prowadzi dr Agnieszka Wąsik.
Na dole plakatu widnieją trzy loga: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, Klubu Doradców Kariery oraz Be Online dr Agnieszka Wąsik.

Zarządzanie komunikacją online

Szkolenie dla doradców zawodowych "Zarządzanie komunikacją online".
Jeśli chcesz się nauczyć jak motywować i angażować młodzież do pracy online to szkolenie jest dla Ciebie!

Grafika wektorowa przedstawiająca tytuł konkursu i datę jego trwania. Z lewej strony budynek szkoły, przed którym widać trzy postacie (uczniów). Po prawej stronie zielony plecak, książki (na których położone jest jabłko) i długopisy.

Wyniki konkursu "MOJA SZKOŁA - MÓJ WYBÓR".

Miło nam zaprezentować pięciu zwycięzców konkursu „Moja Szkoła-Mój Wybór”.

Screen ekranu strony internetowej www.uwagaedukacja.pl
Przedstawia 9 kafelków na których widać napisy: studiuj w Wielkopolsce, Wielkopolskie Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, Czas Zawodowców - Zawodowa Wielkopolska, Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Edukacja za granicą oraz jedno zdjęcie dwóch kobiet przy manekinie (krawcowe) i jedno zdjęcie położnej.

Strona internetowa Targów Edukacyjnych 2021

Zapraszamy już dziś do zapoznania się ze stroną internetową tegorocznych Targów Edukacyjnych.

Grafika wektorowa przedstawiająca na niebieskim tle obrazek komputera, książek i ludzi, nazwę Targów i datę.
Poniżej znajdują się loga organizatorów: Samorządu Województwa 
Wielkopolskiego i Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także patronów 
honorowych: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa 
Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Targi Edukacyjne 7-8 maja 2021

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty i każdego, kto jest związany z edukacją.

Stopka


Wykonane przez Grikon