Plakat przedstawia uśmiechniętą, rudą, młodą dziewczynę w okularach z książką na głowie. Zawiera też krótki opis wydarzenia i logotypy organizatorów i partnerów.

TARGI KARIERY w Lesznie 20.10.2022

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Targi Kariery 2022 organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną są wydarzeniem skierowanym przede wszystkim dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Podczas jednodniowego eventu leszczyńskie szkoły ponadpodstawowe zaprezentują swoje kierunki kształcenia, pokażą praktyczny wymiar zawodów, ale również artystyczną twarz edukacji: na specjalnej scenie wystąpią szkolne talenty muzyczne.

Przygotowujemy ponadto dla młodzieży prelekcje ze specjalistami od myślenia wizualnego, kompetencji niezbędnych na rynku pracy, kwalifikacji, wyboru szkoły, którzy postarają się dać odpowiedź na nurtujące uczniów i ich rodziców pytania.

Będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach „Podstawy sketchnotingu w szkole”,"Pamięć - poradnik użytkownika", a także o "Certyfikatach językowych w I LO".

Na "Targach Kariery" pojawią się również doradcy zawodowi, będzie zatem możliwość konsultacji indywidualnej, omówienia swoich edukacyjnych i zawodowych planów i rozwiania wątpliwości.

Młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się dlaczego warto zostać wolontariuszem, jaką ofertę przygotowuje biblioteka dla uczniów oraz co tak naprawdę oznacza praca w policji.

Gościem specjalnym będzie znany z przestrzeni instagramowej Podziarany Tata, czyli Jakub Urbaniak, który przybliży pracę influencera i opowie o tym niezwykle pożądanym przez młodzież nowym zawodzie.

Mamy nadzieję, że uczniowie, wychowawcy, doradcy zawodowi oraz oczywiście rodzice tłumnie przybędą 20 października (czwartek) i skorzystają z tej bogatej oferty, która ma pomóc podjąć świadomą decyzję o najbliższej przyszłości, a być może zainspirować do odkrycia drogi zawodowej.


Poniżej zamieszczamy plan stoisk.