Grafika przedstawia trzech młodych, uśmiechniętych ludzi pracujących przy komputerze oraz informację "Innowacyjni razem przeciwko pandemii".

Konkurs HAKATHON PARTNERSTWA ODRY (maraton pomysłów i kreatywnych rozwiązań)

W dniach 17-18 lipca 2021 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z partnerami z Brandeburgii oraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, organizuje nietypowe i ciekawe wydarzenie pod nazwą HACKATHON PARTNERSTWA ODRY.

Podczas hackathonu (maratonu pomysłów i kreatywnych rozwiązań), 8-10 zespołów kreatywnych ludzi z różnych środowisk, przy wsparciu ekspertów branżowych, tworzyć będzie nowatorskie koncepcje rozwiązań ważnych problemów społecznych i gospodarczych obszaru Partnerstwa Odry do walki z pandemią i jej skutkami.

Co to za obszar?: tzw. Partnerstwo Odry – to inicjatywa współpracy regionów przygranicznych (po stronie Polski i Niemiec wokół tzw. obszaru nadodrzańskiego – do którego Wielkopolska jako jedyny region nie leżący nad Odrą została również zaproszona).

Zespoły uczestników (wiek uczestników od 18+ do 100+), tworzyć będą innowatorskie rozwiązania w jednym z czterech wybranych przez siebie obszarów:

W ZAKRESIE OBSZARU PRZEPŁYW INFORMACJI I ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ W DOBIE KRYZYSU

WYZWANIE 1: Opracowanie założeń platformy komunikacyjnej i kampanii informacyjno-edukacyjnej dla mieszkańców obszaru przygranicznego Partnerstwa Odry


W ZAKRESIE OBSZARU DIGITALIZACJA I CYFRYZACJA

WYZWANIE 2: Zaproponowanie nowych sposobów angażowania młodzieży w dialog cyfrowy z seniorami


W ZAKRESIE OBSZARU GOSPODARKA I FINANSE

WYZWANIE 3: Opracowanie pomysłu na kampanię promującą atrakcje turystyczne i wydarzenia kulturalne Obszaru Partnerstwa Odry - jako działanie pobudzające gospodarkę pasa przygranicznego.


W ZAKRESIE OBSZARU MEDYCYNA

WYZWANIE 4: Zaproponowanie działań wzmacniających zdrowie psychiczne w trakcie i po pandemii Covid-19

Wszystkie informacje i formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie:

https://hackathon-oder.eu/

Załączniki
TytułTypRozmiarDataDodał
Regulamin wydarzenia HACKATON PARTNERSTWA ODRY (Regulamin-wydarzenia-HACKATON-PARTNERSTWA-ODRY.pdf)pdf312.84 KiB2021.07.07 09:09Norbert K