Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej?


Jesteś skołowany lub skołowana, bo za chwilę czekać Cię będzie podjęcie ważnej życiowej decyzji?

Nie martw się! Spróbujemy Ci w tym pomóc!

Przede wszystkim zastanów co lubisz, a czego nie lubisz. Zarówno w sferze osobistej - twoim życiu codziennym, oraz tej społeczno-zawodowej, czyli wszędzie tam gdzie spotykasz się z różnymi obowiązkami.

Przemyśl też jak wykorzystać wiedzę, którą masz - w głównej mierze tą o samym sobie.

Jeśli masz problem z określeniem tego, również się nie martw! Pomożemy Ci!

Jak?

Skorzystaj z naszych bezpłatnych konsultacji online z doradcą zawodowym. To konsultacje indywidualne więc całą uwagę poświęcimy wyłącznie Twoim wątpliwościom i spróbujemy je rozwiać.

Zarejestruj się już dziś klikając >>TUTAJ<<

A tymczasem zapraszamy do lektury e-booka.

Pamiętacie końcówkę gimnazjum?
Stanęliście wtedy przed pierwszym w życiu ważnym wyborem. Dla części z Was była to formalność - oddawna myśleliście o tym, kim chcecie być w przyszłości. Innym przyświecało hasło: "jakaś szkoła, potemjakaś praca, byle kasa się zgadzała", a jeszcze inni wahając się co wybrać, polegali na radzie rodziny. Byliteż tacy, którzy szli za głosem nastoletniego serca. Po tych kilku latach zapewne już wiecie, ile znaczyłtamten moment i jakie przyniósł skutki dla Was.
Teraz czas na kolejny level. Doświadczenia zebrane przez te kilka lat Waszego nastoletniego życia mogą
wspierać w wybraniu ścieżki, którą będziesz podążać. Brzmi pięknie prawda?
No właśnie - a co, jeśli masz poczucie, że nie wiesz co dalej? Za moment zdasz maturę, zdobędzieszkwalifikacje zawodowe, albo odwrotnie: nie powiedzie się na egzaminach. Co wtedy? Planujesz? Myślisz oalternatywach?
Jeśli towarzyszy Ci uczucie chaosu, czujesz lekką presję, że to już i że trzeba wybrać: praca, studia, staż,dorosłe życie...Weź trzy głębokie oddechy i zanim skontaktujesz się z doradcą zawodowym, sprawdź co wogóle możesz robić i co oferuje Ci świat!
"Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś"
Steve Jobs Focus na siebie.
Zacznij może od tego, żeby określić swoje "lubię - nie lubię". I to dwojako: w sferze osobistej - w ramach prywatnej aktywności dobowej, a następnie - nazwijmy to - społeczno-zawodowej, czyli tam, gdzie spotykasz się z obowiązkami, realizowaniem zadań, kontaktami z ludźmi.

Poprzyglądanie się sobie może być dobrym punktem wyjścia do znalezienia odpowiedzi na pytanie: czego chcę, a czego na pewno nie chcę dla siebie na kolejnym etapie życia?
Spróbuj też przeanalizować, jakiego rodzaju wartości są dla Ciebie ważne w tym momencie. Sprawdź jaką rangę im nadajesz i na ile są spójne z Twoimi planami i potrzebami.
Jeśli do tej pory tego nie robiłaś/robiłeś, zacznij zwracać uwagę na rodzaj czynności pochłaniających Twoją energię i to, czy masz ochotę je powtarzać. Przyjrzyj się efektom swojego zaangażowania, zwróć uwagę jak reagują na nie inni. Odszukaj w pamięci pozytywne reakcje i konstruktywne feedbacki. Złóż to wszystko w całość i poczuj emocje, jakie Ci towarzyszą nawet teraz, kiedy analizujesz ten konkretny temat. Jest Ci przyjemnie? Czujesz inspirację? Czy pojawia się jakaś blokada?
Kiedy zafundujesz sobie taką refleksję, być może zaczniesz pomału łapać kurs i urodzą się nieśmiało nowe pomysły na działanie. I wtedy pojawia się:
Fokus na opcje.
Czyli co mogę zrobić z wiedzą o samym/samej
sobie?W którą stronę pójść? Lub co wybrać najpierw?
Jeśli masz ochotę porozmawiać o swoich decyzjach,potrzebujesz wsparcia, żeby z większą pewnością siebie wkroczyć na nową ścieżkę - zadzwoń lub napisz.
Rozmawiam z Tobą poprzez messengera lub jeśli to możliwe - osobiście w dogodnym czasie i terminie.Pamiętaj zawsze, że sporo zależy od Ciebie - bez zaangażowania nie ma efektów.
“Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji.”


Znacie Toniego Robbinsa? To amerykański mówca TED, doradca życiowy, spec od motywacji rzeszy ludzi na całym świecie, również tych bardzo znanych jak Bill Clinton czy Anthony Hopkins.
Jeśli masz ochotę porozmawiać o swoich decyzjach,potrzebujesz wsparcia, żeby z większą pewnością siebie wkroczyć na nową ścieżkę - zadzwoń lub napisz.Rozmawiam z Tobą poprzez messengera lub jeśli to możliwe - osobiście w dogodnym czasie i terminie. Pamiętaj zawsze, że sporo zależy od Ciebie - bez zaangażowania nie ma efektów.