Na zdjęciu widać grupę młodych osób (uczniów szkół podstawowych) wraz z opiekunami oraz osobą na wózku inwalidzkim.

ZAWODOWA GRA PARKOWA w Jarogniewickim DPS

W ramach projektu „Doradztwo Zawodowe w Barwach Wolontariatu” na terenie pięknego parku przylegającego do Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, odbyła się „Zawodowa Gra Parkowa”.

Drużyny reprezentujące 7 szkół podstawowych z terenu powiatu kościańskiego: Bronikowo, Czacz, Stare Bojanowo, Stara Przysieka Druga, Bonikowo, Głuchowo oraz „Jedynka” w Kościanie, przygotowały zadania związane z doradztwem zawodowym m.in. zagadki, quizy, rebusy, dopasowywanie kompetencji do określonych zawodów, były też zadania związane z zanikającymi zawodami.

Mieszkańcy DPS-u przygotowali trasę gry parkowej oraz punkty – miejsca wykonywania poszczególnych zadań. Trasa z punktami została naniesiona na rewelacyjnie przygotowane przez Mieszkańców mapy, które otrzymali uczestnicy gry.

Drużyny kierując się mapą szukały punków, na których - mając do dyspozycji 10 minut, wykonywały określone, przypisane do punktów zadania. Sędziowali Mieszkańcy wraz z opiekunami drużyn – nie było taryfy ulgowej dla nikogo. Warunkiem przejścia było poprawne wykonanie zadań. Uczestnicy gry podeszli do rywalizacji bardzo serio i emocji było naprawdę sporo.

Na koniec były gratulacje, podziękowania, dyplomy, występy artystyczne oraz poczęstunek w postaci słodkich wypieków i ziemniaków z ‘gzikiem’. Gorące brawa oraz dyplom otrzymali też mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach za gościnność, staranne przygotowanie trasy oraz doskonałe sędziowanie.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach za udział i pomoc w przygotowaniach oraz oczywiście wszystkim uczniom, uczestnikom „Zawodowej Gry Parkowej”.