Na zdjęciu widać grupę młodych osób, uczniów, praktykantów i ich opiekunów stojących jakby wewnątrz okrągłego budynku na patio.

Wrócili z miesięcznych praktyk w Hiszpanii

To była życiowa przygoda!

W ramach programu Erasmus+ „Zawodowe doświadczenie na europejskim rynku pracy” nr projektu:2022-PL01-KA121-VET-00059585” w Hiszpanii odbyły się praktyki zawodowe dla 17 uczniów z trzech szkół:

Praktyki odbywały się od 12 lutego do 12 marca w Walencji. Uczniowie szkolili się w różnych zawodach.

Z ZSZ Rawicz swoje kwalifikacje zawodowe podnosili technicy żywienia i usług gastronomicznych, z ZSPTCKU Bojanowo informatycy oraz weterynarze, a z ZSO Włoszakowice fryzjer, sprzedawca, elektromechanik maszyn i urządzeń, mechanik, operator maszyn rolniczych i monterzy zabudowy i robót wykończeniowych.

Sam wyjazd poprzedziły dość długie przygotowania. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji młodzież brała udział w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego (zarówno podstawowego jak i zawodowego), pedagogiczno-psychologiczne, z BHP oraz kulturowe. Ponadto wyjazd poprzedzały spotkania uczniów i ich rodziców z koordynatorem projektu z naszego Centrum, mieliśmy też możliwość połączyć się online z przedstawicielem hiszpańskiej organizacji przyjmującej.

Dzięki praktykom uczniowie podnieśli również swoje kompetencje językowe. Mieli możliwość sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności zawodowe.

W ramach projektu uczniowie oprócz odbywania praktyk zapoznali się z kulturą hiszpańską oraz życiem codziennych mieszkańców Walencji. W weekendy uczniowie wraz z opiekunami mieli zorganizowane wycieczki. Największą atrakcją był rejs katamaranem po Morzu Balearskim.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym fanpage na Facebooku.