Dziewczynka stoi obok sztalugi i prezentuje postawiony na niej wykonany przez siebie obraz.

Podsumowanie Targów Edukacyjnych 2021

Piątek i sobota (7-8 maja 2021), to kolejne wyjątkowe 2 dni, które zapisujemy w naszym kalendarzu. Dlaczego? Ponieważ odbywały się wtedy XXV Targi Edukacyjne. Jak co roku wyjątkowe. W tym również szczególne i nietypowe, bo po raz pierwszy online.

Organizatorami wydarzenia byli: Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Grupa MTP. Patronatem Honorowym wydarzenie objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Targi Edukacyjne to największa impreza w przestrzeni wirtualnej, związana z promocją edukacji ponadpodstawowej i wyższej. Obejmowały w sumie 104 wydarzenia, z których 31 odbyło się w realu.

Podczas tych dwóch dni odbyło się wiele webinarów, szkoleń, czy konsultacji z doradcami zawodowymi. Wszystkie zajęcia w ramach wydarzenia były kierowane do najrozmaitszych grup wiekowych: od dzieci, poprzez młodzież aż po rodziców.

Nasze Centrum przygotowało również sporo atrakcji na cały czas trwania Targów. Nasi doradcy zawodowi w piątek i sobotę prowadzili indywidualne konsultacje, a także webinary pn. „Wycieczka zawodowa online. Predyspozycje – ich rola i znaczenie.” oraz „Czy karierę można zaplanować?”.

Dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, Miejskim Ośrodkiem kultury w Lesznie i pracownią Artiszok z Leszna warsztaty malarskie oraz warsztaty tworzenia z gliny. Frajdy było przy tym co niemiara, a w głowach młodych artystów rodziły się niesamowite pomysły, co możecie zobaczyć na zdjęciach.

Nie udało się nam spotkać w świecie realnym, ale targi online dają nam przewagę, ponieważ, korzystając z dobrodziejstwa Internetu, mogliśmy stworzyć przestrzeń, która pozwala nam na to, aby jeszcze większa liczba osób zapoznała się nie tylko z ofertą edukacyjną, która jest podstawowym zadaniem targów edukacyjnych, skierowaną do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, ponadpodstawowych i maturzystów, ale także porozmawiać ze znakomitymi prelegentami o edukacji bardzo, bardzo szeroko – powiedziała Paulina Stochniałek - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej nietypowej i wyjątkowej XXV edycji Targów Edukacyjnych, które w tym roku odbywały się pod hasłem „UWAGA EDUKACJA”. Mamy nadzieję, że były one dla Was inspiracją i pomogły poszerzyć horyzonty związane z wyborem nowej ścieżki edukacyjnej.

Stopka


Wykonane przez Grikon