Na zdjęciu drukarka 3D z wydrukowaną jaszczurką.

Jedna NOC x 3

NOC ZAWODOWCÓW w trzech szkołach w subregionie leszczyńskim.

Noc Zawodowców Edycja 5.0, która odbyła się w piątek 7.10.2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie oraz Szkole Podstawowej w Sierakowie okazała się ogromnym sukcesem. Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie z całego subregionu leszczyńskiego, a frekwencja była ogromna. Młodzież przyjeżdżała w formie zorganizowanej (autokarami z okolicznych szkół podstawowych) ale przychodziła również z rodzicami, a także indywidualnie lub ze znajomymi.

Noc Zawodowców daje możliwość młodym osobom poznania oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych z całych powiatów w jednym miejscu i czasie, ale oprócz szkół na wydarzeniu pojawia się oferta Cechów Rzemiosł Różnych, okolicznych rzemieślników oraz firm. W tym roku w czasie trwania Nocy Zawodowców zorganizowana została również wycieczka zawodoznawcze do firmy Jegger – produkującej przyczepy i zabudowy samochodowe.

Zawsze łączymy przyjemne z pożytecznym, bo poza wyżej wspomnianą ofertą, podczas tego wydarzenia można było posłuchać na żywo zespołów muzycznych i obejrzeć występy taneczne – a wszystko przygotowane przez młodzież. Nie zabrakło także pokazów sztuk walki, a w Sierakowie można było zobaczyć w akcji psa tropiącego.

Dziękujemy starostom, burmistrzom, dyrektorom szkół, nauczycielom, firmom, instytucjom i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia, w którym jak szacujemy w subregionie leszczyńskim wzięło udział ok. 2000 osób.