Dyżur ZUS dla Płatników - sobota 20 maja 2023 r.

W sobotę 20 maja, w godzinach od 9:00 do 14:00 Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza płatników do wybranych placówek ZUS na dyżur w sprawie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej.

Zbliża się 22 maja, czyli koniec terminu na roczne rozliczenie składki zdrowotnej za ubiegły rok. Ponieważ płatnicy po raz pierwszy dokonują takiego rozliczenia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje działania wspierające płatników.

W ramach takiego wsparcia, w najbliższą sobotę 20 maja, w godzinach od 9:00 do 14:00 w wybranych placówkach ZUS, zorganizowane zostaną dni otwarte, w ramach których można będzie spotkać się z pracownikami Zakładu w sprawie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej.

W Lesznie taki dyżur odbędzie się w placówce przy Al. Krasińskiego 36.

Ostateczny termin na złożenie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej upływa 22 maja br., dlatego warto skorzystać z sobotniego dyżuru w ZUS. Co ważne w sobotę nie są załatwiane inne sprawy, np. związanych z emeryturami, rentami czy zasiłkami. Ten dzień dedykowany jest wyłącznie płatnikom składek, którzy potrzebują pomocy przy rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej.