Dyrektor CWRKDiZ w Lesznie - Bolesław Ratajczak - wręcza na sali sportowej nagrody uczennicy (lat 9) z Zespołu Szkół w Brennie.Na zdjęciu widać małą dziewczynkę (w wieku przedszkolnym), jej przedszkolną opiekunkę oraz dyrektora CWRKDiZ w Lesznie.
Dziewczynka trzyma w ręce nagrody w papierowych torbach.

Dwie dziewczyny na podium

Emilia Dederek i Matylda Baryga laureatkami konkursu "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

Emilia Dederek ma 9 lat i jest uczennicą Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie. ZajęłaI miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym pn. "JAKIE ZNASZ ZAWODY?" dla uczniów szkół podstawowych klas I-IV. Dzięki temu awansowała do etapu ogólnopolskiego, gdzie za swoją pracę uzyskała wyróżnienie.

Matylda Baryga uczęszcza natomiast do przedszkola w Pępowie. Matylda zajęła świetne II miejsce w wojewódzkim w konkursie plastycznym "JAKIE ZNASZ ZAWODY?" dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Cieszymy się, że mogliśmy być partnerem konkursów, które organizuje m.in. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

To piękne i zarazem podnosi na duchu, że tak bardzo młodzi ludzie tak poważnie (a przy okazji w sposób, który sprawia im najwięcej przyjemności) podchodzą do tematyki związanej z pracą i zawodami. Dzięki temu, że podglądają pracę fachowców nie dość, że się uczą, to wiedzą na czym ten zawód polega "od kuchni".

Serdecznie gratulujemy!