Na grafice wektorowe teczki, spinacz i kartki oraz logo CWRKDiZ w Lesznie i napis 5 lat CWRKDiZ w Lesznie.

5 lat minęło jak jeden dzień…

Pomimo tego, że nasze Centrum obchodziło jubileusz już w styczniu, to gości na podsumowanie tego okresu wytężonej pracy na rzecz promocji kształcenia zawodowego w subregionie leszczyńskim zaprosiliśmy do Rydzyny w piątek 24 lutego 2023 roku.

Jest nam niezmiernie miło, że wciąż możemy na Państwa liczyć i ciągle Was przybywa. To daje nam motywację do działania i rodzi nowe pomysły. Jest też dla nas znakiem, że to co robimy jest ważne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów.

Wydarzenie rozpoczęła Emilia Nowak, która wystąpiła u nas już kilka lat temu. Emilia była już wicemistrzynią 11 edycji MAM TALENT i jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów piosenkarskich. Występowała już m.in. z Robertem Rozmusem, Anną Głogowską, Waldemarem Malickim czy Bartoszem Kuczykiem. Aktualnie jest uczennicą technikum w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie.

Na zdjęciu młoda dziewczyna - Emilia Nowak - stojąca na scenie i śpiewająca do mikrofonu.

Następnie Dyrektor CWRKDiZ w Lesznie – Bolesław Ratajczak, przywitał wszystkich przybyłych na tą uroczystość gości: Paulinę Stochniałek – Członkinię Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorotę Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostów, Wicestarostów i Przedstawicieli samorządu powiatowego, Zastępcę Prezydenta Miasta Leszna, Jerzego Bartnika i Tomasza Wikę – Prezesa i Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Monikę Lewandowską – Pełnomocnika Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Lesznie, Starszych i Przedstawicieli Cechów Rzemiosł Różnych z subregionu leszczyńskiego, Przedstawicieli Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Lesznie, Reprezentantów Uczelni Wyższych w Lesznie, wszystkich wójtów i burmistrzów z całego subregionu leszczyńskiego, Dyrektorów Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Kalisza, Poznania, Konina i Piły, Dyrektorów Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wielkopolski, Dyrektorów Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli z Wielkopolski, Dyrektorów Publicznych Bibliotek Pedagogicznych z Wielkopolski, Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej, Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, Dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Dyrektorów Powiatowych i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, wszystkich rzemieślników i przedsiębiorców, Dyrektorów i Przedstawicieli instytucji samorządowych, doradców zawodowych, nauczycieli, pedagogów i wychowawców.

Goście siedzą przy okrągłych stołach podczas wystąpienia dyrektora, który stoi na mównicy. W tle widać kolorowe balony na hel i cyfrę 5.

Po przywitaniach, przybliżeniu krótkiego rysu historycznego Centrum i zakreśleniu planów na przyszłość głos zabrała Marzena Szymańska-Grzegorzek – Zastępca Dyrektora CWRKDiZ w Lesznie, która kończąc swoje przemówienie zapowiedziała prezentację podsumowującą 5 lat działalności Centrum.

Zapraszamy również Państwa do jej obejrzenia:

Goście, którzy stanęli po drugiej stronie mikrofonu i wspominali, a także podsumowywali miniony czas to: Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego; Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego; Jerzy Bartnik – Prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu; Zofia Szabel-Zakrzewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie; Daria Jagła – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz Paweł Borowski – Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Spotkanie było również okazją do podniesienia swoich kompetencji. Patrycja Wachońska – trenerka wystąpień publicznych i medialnych, animatorka kultury i prezenterka radiowa, wygłosiła prelekcję pn. „Mistrzowska komunikacja w mediach społecznościowych”, w której zdradziła parę „sztuczek” na dobrą prezentację przed kamerką telefonu w mediach społecznościowych.

Na scenie kobieta w średnim wieku w niebieskiej marynarce i rudych włosach przemawia do gości na sali zamkowej.

W międzyczasie nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć „na ściance” (więcej zdjęć na naszym fanpage na Facebooku) oraz urodzinowego torta.

Wydarzenie podsumował Dyrektor CWRKDiZ w Lesznie, a swoim wystąpieniem uświetnił Norbert Wronka - półfinalista 13 edycji programu „The Voice Of Poland” w drużynie Lanberry. Norbert w grudniu 2022 roku z zaproszenia Justyny Steczkowskiej wyruszył w trasę koncertową „Christmas Time”. Kocnerty odbywały się na największych polskich arenach. Miał wtedy okazje stanąć i zaśpiewać na jednej scenie z m.in Justyną Steczkowską, Kubą Badachem, Natalią Kukulską, Michałem Szpakiem, Krzysztofem Cugowskim czy Kasią Moś. Norbert mimo, że pochodzi z okolic Leszna, od września mieszka w Warszawie, gdzie studiuje Psychologię.

Na scenie młody chłopak, artysta, piosenkarz - Norbert Wronka - ubrany w czarny garnitur śpiewa do mikrofonu.

Wydarzenie poprowadził Norbert Kozłowski - Starszy specjalista ds. współpracy i promocji w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.