Znajdź nas na

Konsultacje z doradcą zawodowymRezerwuj online

Flaga Uni Europejskej

Ogólnopolska konferencja online „MIĘDZY SZKOŁĄ A RYNKIEM PRACY” jest już za nami. W poniedziałek, nietypowo, bo w godzinach popołudniowych, na 3,5 godziny wielkopolskie Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego wraz z Akademią Webinaru zatrzymały w sumie ponad 1,5 tysiąca osób przed ekranami swoich laptopów, tabletów i smartfonów.

„Pierwsza wirtualna konferencja z zakresu doradztwa zawodowego, zorganizowana na taką skalę przez jednostki Samorządu Województwa Wielkopolskiego, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród uczestników. Wzięli w niej udział nie tylko edukatorzy, doradcy zawodowi, ale także przedstawiciele pracodawców, instytucji rynku pracy, samorządowcy i reprezentanci placówek rządowych” – mówi Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Podczas wydarzenia wystąpiło siedmiu prelegentów – specjalistów w swoich dziedzinach:

- Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, wieloletni Kurator Oświaty

- prof. dr hab. Małgorzata Rosalska z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

- dr Henryk Jarosiewicz z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

- Sławomir Szymczak z Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie

- Anna Stokowska z Fundacji Katalyst Education, Mapy Karier

- Ewa Tomczak z Design Thinking w Szkole

- Michał Wlaźliński z Fundacji Lean Education

 

Zagadnienia poruszane przez gości dotyczyły różnych sfer doradztwa zawodowego, jednak wszystkie one sprowadzały się do wspierania ucznia w wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz zrozumienia jego zachowań i decyzji. Tematyka spotkania została bardzo pozytywnie oceniona przez osoby, biorące w nim udział. Z ankiet przeprowadzonych po wydarzeniu, wynika, że konferencja obejmowała treści i umiejętności, które znajdą zastosowanie życiu osobistym i zawodowym w przypadku aż 92% jej uczestników i tym samym pozwoliła uzupełnić posiadaną już wiedzę. Poziom satysfakcji uczestników po konferencji wynosi 97%. Większość osób wskazywała w badaniu także, że gdyby nie przyjęta forma wirtualna konferencji, nie mieli by okazji wziąć udziału w takim wydarzeniu, podkreślając jednocześnie, że było ono zorganizowane w sposób profesjonalny i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. To niewątpliwie ogromny sukces wielkopolskich CWRKDiZ.

Jestem dumna, że nasze jednostki tak pięknie wpisały się w potrzeby nie tylko na poziomie naszego regionu, ale okazuje się, że w skali całego kraju. Podczas konferencji na czacie widzieliśmy komentarze uczestników, że takie centra powinny być tworzone systemowo, w każdym województwie” – podkreślała Marzena Wodzińska, dodając, że wydarzenie to miało również charakter promocji Wielkopolski, co się z pewnością udało.

Uczestnicy również zgłaszali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu spotkaniach, zatem ręce są nadal pełne pracy, a głowy pełne pomysłów. Z pewnością podobne inicjatywy będą jeszcze w tym roku zorganizowane.

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Konferencję objęły także swoim patronatem lokalne i regionalne media.

 

Materiały z całej konferencji dostępne są TUTAJ.

 

 

 

Pin It