Znajdź nas na

Konsultacje z doradcą zawodowymRezerwuj online

Flaga Uni Europejskej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2019 obfitował w sporo zajęć, które przygotowaliśmy dla młodzieży z subregionu leszczyńskiego.


Była to już jego 12 edycja. Światowy tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

 

 

 

W tygodniu tym zorganizowaliśmy:

19 listopada br. rozstrzygnięty został również konkurs "BIZNES Z PRZYSZŁOŚCIĄ - MÓJ PIERWSZY STARTUP", którego byliśmy współorganizatorem (więcej na ten temat znaleźć można TUTAJ).

 

Bardzo emocjonujące zajęcia z zakresu pracy w grupie, podział ról LEAN EDUCATION, ćwiczenia motywacyjne oraz znaczenie pracy i analiza czasu, to tylko część poruszanych obszarów tematycznych związanych z doradztwem zawodowym. Było i tak, że wielu uczniów, mimo iż skończyli już lekcje, bardzo licznie skorzystali z konsultacji indywidualnych.
Podjęcie decyzji o przyszłym zawodzie nie jest proste ani łatwe. Po zaangażowaniu uczniów widać, że mają tego pełną świadomość.
Wszystkie spotkania były bardzo inspirujące - dziękujemy!

Ponadto szkoła z Wijewa i Brenna wezmą niebawem udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy Werner Kenkel - producenta opakowań kartonowych i tektury falistej.

 

Więcej zdjęć znaleźć można na naszym Facebooku.

fot. źródło: www.zset.leszno.pl

Pin It