Znajdź nas na

Konsultacje z doradcą zawodowymRezerwuj online

Flaga Uni Europejskej

Tegoroczna, II edycja Nocy Zawodowców odbędzie się 04.10.2019 r. w dwóch miejscowościach na terenie subregionu leszczyńskiego: Kościanie oraz Rawiczu, w godzinach 17:00-21:00. Miejscem wydarzenia będzie Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu.

Celem przedsięwzięcia jest promocja kształcenia zawodowego poprzez dotarcie do młodzieży, zwłaszcza tej z klas VII i VIII szkół podstawowych, która niebawem stanie przed wyborem „nowej” szkoły i pokazanie jej, że wybranie szkoły branżowej czy technikum to żaden „obciach”. Wręcz przeciwnie. To szkoły, które dają możliwość na poznanie konkretnego zawodu, nabycia konkretnych umiejętności u lokalnych rzemieślników i w okolicznych firmach. Ukończenie takich szkół często wiąże się z możliwością podjęcia pracy w firmie, w której wiedzę z danej branży się zdobywało. Teoria połączona z praktyką to od zawsze „dobry związek”.

Staramy się i zachęcamy do tego, aby rzemieślnicy i firmy prezentujące się podczas Nocy Zawodowców przygotowywały w miarę możliwości jak najbardziej aktywne stoiska, tzn. takie, przy których młodzież – ale również dzieci i dorośli – będą mogli pomajsterkować. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnego doradztwa zawodowego. Nie lada gratką dla miłośników służb mundurowych mogą okazać się stoiska Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej.

Noc Zawodowców będzie odbywała się tego samego dnia w tych samych godzinach na terenie całego Województwa Wielkopolskiego w różnych miejscowościach. Dlatego też gdyby ktoś akurat 4 października przebywał np. w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Pile lub w ich okolicach, to zachęcamy do udziału w imprezie również w tych miejscowościach.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i zapraszamy na nie każdego, bo z pewnością sporo będzie się działo. A co dokładnie? O tym poinformujemy niebawem. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka oraz Instagrama #cwrkdiz.leszno

 

Sprawdź → KOŚCIAN

 

Sprawdź → RAWICZ

 

 

Pin It